Bilet

Widok którego nie potrafię uchwycić. Obraz malowany powietrzem płonie gdy staram się trzymać go w dłoniach. Iluzja która chce być namacalnym pędzlem. Jedyna stała to zmiana, ewolucja, przeobrażenie. Twoje JA i jego zmiana. Jeżeli czytasz ten tekst, to uświadom sobie że kupiłeś bilet. Ten rejs płynie tylko w jednym kierunku.

Kroję ich mózgi na części pierwsze, w oczach widzę skamieniałe serca. Moja analiza ludzkich zachowań w betonowym społeczeństwie. “To” nie przychodzi tak łatwo. Różne style, różne osobowości. Kilka archetypów i szczypta magii. Fascynuje mnie człowiek. Doszedłem do tego, że człowiekiem się jaram, jednocześnie go nienawidząc. Jaram się jego możliwościami, wytykam go za lenistwo. Zwierzę które wylosowało koronę. Upośledzony król orangutan sprawujący władzę nad całą planetą.

Bohomazy ludzkich mózgów na językach. Talenty marnujące potencjał, garnitury goniące własne ogony. Zdechli za życia a dalej oddychają. Wyzwolenie od szumu, od iluzji. Ścieżka rozchodzi się na boki, mam tylko dwie nogi.

Gdy piszę, jedyną granicą staje się szerokość powiek. Litery maszerują wolno. Kręcą się jak lód wysypany na gorący asfalt.

Dwa piwa, trzy splify. Dzień na plaży. Szczęście w małych rzeczach. Karma obraca się jak grubas na karuzeli.
Klawiatura strzela jakbym trzymał w rękach CKM. Bam bam bam bam bam.

Alkohol rozsuwa żaluzję rzeczywistości. Podmywa ją. Widzę ciut więcej chociaż czuje o wiele mniej. Flow.

Pisarz zatrzymuje się dłużej nad momentami życia. Nie potrzeba mu nic więcej niż tego tutaj. No może jeszcze kilku piw i grama marihuany. Po takim koktajlu, klatka piersiowa pęka a przez żebra prześwituje dusza. Trzeźwy mózg potrafi nałożyć perspektywę, dyscyplinę. Nie potrafi jednak dokopać się do duszy. Alkohol i THC to katalizatory moich uczuć. Bez nich pisanie było by kolejnym nawykiem.

Jestem łowcą liter.
Poluję na grubego zwierza.
Czuję jego trop.
Złamany oszczep.
Powrócę.

-Ape

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s