Pan Ornitolog

Słonecznik leży na parapecie. Zachęta na rozmowę. Siedzę z boku, przykryty parapetem obserwuję. Może znowu odwiedzi mnie ta żółta sikorka? Chcę dać jej trochę szczęścia, napełnić jej brzuszek. Czasami przylatuje na obiadek, czasami brudny tłusty gołąb wpierdala cały słonecznik. Skurwysyny! Nienawidzę gołębi – ani to ładne, ani pożyteczne. Przeganiam gołębia jednym machnięciem ręki. Grubas wróci po resztę nasion, to pewne. Najgorsze jest to, że ten gołąb wie gdzie nażreć się za darmo. Będzie patrolował ten parapet. Gdybym miał wiatrówkę to bym chuja odjebał, jak terrorystę w piórach.

Co mnie tak wkurwia? Natura i niesprawiedliwość. Piękno żółtego brzuszka sikorki, gracja i elegancja są deptane przez większe i liczniejsze gołębie. Obserwowaliście kiedyś sikorkę? Są jak miniaturowe dzieła sztuki. Latające obrazy z żółtą ramą i małymi oczkami. O czym ja kurwa piszę? Albo schodzi mi wczorajsza marihuanka, albo po 30 latach życia, odkryłem że jestem ornitologiem.

Gdybym mógł zrobić wywiad z tym małym ptaszkiem (hehehe, nie, nie z moim penisem) i podsunąć mu miniaturowy mikrofon pod dzióbek, ciekawe co by powiedział. Pewnie coś w stylu: „Te jebane szare chuje rozrosły się na poddaszach jak rak. Zabierają nam miejsca pracy. To skandal!” albo „Razem z wróblami mieliśmy kiedyś plan żeby zlikwidować raz na zawsze plagę gołębi, wiesz – Plan Ostateczny.”

Ojciec bije na alaram – „Ape znajdź w końcu dziewczynę!”. Ape woli pić samotnie wino, palić spliffy i podglądać ptaki. Brakuje mi tylko lornetki. I zioła. Latem oglądam jak jeżyki ćwierkają całymi chmarami łapiąc w powietrzu robactwo. Air Show za friko. Nikt nie patrzy w górę, każdy patrzy w chodnik. Polowanie jeżyków to niezwykłe widowisko. Siedząc samemu w pokoju, pijąc i paląc, brakuje mi tylko komentarza Krystyny Czubówny.

-Ape

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s