Danse Macabre

Zmarłych wywożą nocą na miękkich kołach, a żywi śpią.
Życia ubywa i ubywa, gdy chwila spada na chwilę jak suche liście.
– Charles Bukowski

Kaloryfer walczy z zimnem jesiennej nocy. 728 dni minęło w twierdzy zbudowanej z dni samotności. Samotności dzięki której miałem czas aby odnaleźć drogę. Światło serca przepaliło zgnite liście złości. Kawalerkę nawiedza głuchy wiatr, a moją duszę napełnia spokój. Ciepłe powietrze ogrzewa ciało. Azyl wypełniony trzydziestoma metrami kwadratowego powietrza w którym pływam.

Jesień potrafi być kapryśna, jak dni życia. Poranek nagrzewa słońcem taflę szyb. Wieczór konserwuje je zimnem. Pora roku która maluje obraz przemijania. Jesień to pełny cykl życia, zamknięty w pojedyńczym kwartale. W trzy miesiące drzewa wyssają z liści zielień, zostawiając za sobą brąz czasu. Chmury leją zimną ciecz ze swoich puchatych beczkowozów. Bakterie tańczą na wietrze Danse Macabre. Antybiotyki niszczą Tao jelit. Mikroskopijne królestwa podbite przez białą pigułkę. Zima przypomina antybiotyk. Jesień połknie przepisaną tabletkę i spłonie w białym ogniu.

Jesień daje więcej niż samotność. Pomysły spadają z kasztanowców w grubych kolczastych łupinach. Ape rzuca patykiem w gałęzie pełne brązowych kulek. Badyl nie wraca, to pęknięty bumerang. Złota pora roku która obdarzy twarz ciepłem, lub wbije szpilki zimna w kości. Nie zrobisz z tym nic. Płaszcz może okazać się zbyt cienki. Rękawiczki mogą okazać się zbyt grube. Nie muszą. Kaprys. Twister który zamiast kolorów losuje żywioły.

Poranną aurę barwi zapach mchu i lepkiej rosy. Nozdrza wdychają zapach wolności. Dni spadają jak nasiona chorego kasztanowca. Życie. Śmierć. Herbata z miodem i cytryną. Rower pochłania rdza. Lakier odpada od aluminoowych kości jak ugotowane mięso. Park zapłonie mokrą czerwienią, a alergicy odczują ulgę.

-Ape 16 Paź 2016, 20:43

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s